Domů / Proč stříkací pistoli?
Výrobci
Odběr novinek

Proč stříkací pistoli?

Vítáme Vás na našich stránkách.

Pokud nespadáte do kategorie lidí, kteří milují tělocvik a pocit bolesti hlavy z neustálého zaklánění, nekonečný déšť barvy, který se na Vás snáší, tak bychom si asi mohli podat ruce.

Specializujeme se na stříkací techniku a vše s ní spojené. Po letech zkušeností s těmito zařízeními bychom pro ně skočili do ohně, protože tu práci, kterou Vám dokáží ušetřit a zásadně usnadnit je k nevíře. Pojďme si vysvětlit co pro Vás může udělat stříkací pistole.

 

Výhody stříkacích pistolí:

V první řadě je to neuvěřitelná úspora času, díky rozprášení barvy budete mnohem snadněji navazovat na aplikovanou barvu, a hlavně se pro Vás malování stane zábavnou činností. Zjistíte, že to nebyl jen plot u branky, který by mohl ožít novou barvou, ale že i pergola, okenice, staré dveře na chatě nebo trámy v domě se dají přestříkat. Pistole Vám může skutečně dlouho vydržet – pokud se o ní dobře staráte a řádně jí vyčistíte až skončíte, tak se bez problému můžete dostat na životnost pistole přesahující i desítky let.

Dále Vám pistole umožní pracovat ve větším pohodlí a s menší fyzickou námahou, stejně tak se podstatně zmenší nepořádek z válečku při stříkání, a dokonce i spotřeba materiálu může být menší.

 

Výhody ano, ale..:

Pokud je pistole špatně sestavená (příliš vysoce nastavený tlak nebo průtok), může být nepořádek a spotřeba materiálu stejně velká a v extrémních případech i větší než u válečku. Proto je nesmírně důležité si pistoli nejprve bokem vyzkoušet. Jestliže jí poprvé držíte v ruce zkuste to pouze s vodou a až poté s materiálem. Tímto zjistíte, jak se materiál při aplikaci chová – je ho příliš málo nebo hodně? Pruhuje? Nejde příliš dobře stříkat? (ubrat nebo přidat tlak, případně lehce naředit, pokud to výrobce umožňuje) A také jakou rychlostí byste se měli pohybovat.

A dále je důležité dokázat správně vybrat zařízení, které Vám nejlépe sedne do ruky. Pokud si vyberete pistoli, která má s nástavcem i turbínou cca 3,5 kg, tak připočítejte další 1 kg barvy a dostáváte se na 4 - 4,5 kg v rukou po většinu času. Což pro někoho může být nepříjemné a váleček může začít znít jako lepší varianta, jenže s válečkem taky můžete strávit mnohonásobně více času. Každopádně existují zařízení, která mají výkonnou turbínu oddělenou od nástavce a hned Vám odpadne 2,5 kg váhy. A hlavně u profesionálních zařízení máte v ruce pouze spoušť s tryskou.

Právě proto je důležité si správně vybrat pistoli a vyzkoušet si jí, aby Vám co nejvíce usnadnila práci. My už si dnes pouze chodíme pro barvy a s úsměvem míjíme oddělení štětců a válečků.

 

Pokud se skutečně rozhodnete, že byste měli zájem o stříkací pistoli, je dobré si ujasnit, jak postupovat při výběru. Což si můžeme vysvětlit v následující kapitolce, případně nás můžete kdykoliv kontaktovat a zeptat se.